Öğrencilerimiz İçin Uzaktan Öğretim Dersleri ve ÖYS Hakkında Duyuru

Üniversitemiz Senatosu'nun 27.08.2021 tarihli ve 32 sayılı toplantısında alınan 2021.Senato.262 No.lu karara göre, üniversitemiz ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarında yer alan derslerin en fazla %40’ı 2021-2022 Güz yarıyılında uzaktan öğretim yöntemi ile yürütülecektir.

OBS üzerinden gerçekleştirilecek ders kayıt işlemleri sırasında bu derslerin adlarının yanında "(Uzaktan Öğretim)" ifadesi yer almaktadır.

Söz konusu dersler, üniversitemiz Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden işlenecek olup, sisteme erişim ve derslerin işleniş şekli hakkında aşağıda detaylı bilgi verilmiştir.

OYS'ye Erişim:

​Öğrenim Yönetim Sistemi’ne https://oys.dpu.edu.tr adresinden erişilmektedir. Sistemdeki özelliklerin sorunsuz olarak kullanılabilmesi için güncel bir Google Chrome tarayıcısının kullanılması tavsiye edilmektedir. Sisteme giriş yapmak için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz:

  • Kullanıcı Adı: Bütün öğrencilerin kullanıcı adları 12 haneli öğrenci numaralarıdır.
  • Şifre: Sisteme giriş için kullanacağınız şifreler ise OBS’ye giriş esnasında kullandığınız şifrelerdir. Eğer OBS şifrenizi unuttuysanız OBS’ye giriş sayfasındaki “Şifremi Unuttum” düğmesini kullanarak şifrenizi sıfırlayıp bu şifreyi uzaktan öğretim sistemine girmek için kullanabilirsiniz. 
  • e-Devlet ile Giriş: OYS giriş sayfasında yer alan “e-Devlet ile Giriş” butonu kullanılarak da sisteme erişim sağlanabilir. 

Derslerin Takibi:

  • Dersler OBS'deki ders programında belirtilen gün ve saatlerde canlı/eş zamanlı olarak yürütülecektir.
  • Derslere canlı katılım önem arz etmektedir ancak dersler kayıt altına da alınacak olup istendiğinde sonradan da izlenebilecektir.
  • Derslere canlı katılımınız veya ders kaydından yapacağınız izlemeler ayrı ayrı kayıt altına alınacak olup derslerin devam yükümlülüğünü yerine getirip getirmediğinize bu kayıtlara göre öğretim elemanı tarafından karar verilecektir.
  • İçerisinde uygulama bulunan derslerin uygulama kısımları öğretim elemanı tarafından istendiği takdirde yüz yüze uygulamalarla da desteklenebilir. Bu konuda öğretim elemanının size yapacağı duyuruları takip etmeniz gerekmektedir.
  • Öğrenme Yönetim Sistemi'nin kullanımı hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için ÖYS Bilgilendirme Dökümanını inceleyebilirsiniz.

NOT: Dersler OYS'de 27 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren görüntülenmeye başlayacaktır.

Hepinize sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı dileriz.

21 Eylül 2021, Salı / 2624 defa okundu.